50M Praia Ponta Verde I Apto Moderno I Piscina I Garagem
| Wi-Fi | 24-timmars tjänster 24-timmars reception | Simbassäng Oändlighetspool |
| Privat strand Strand | Fitness/Gym Fitnesscenter | Barnvänligt Barnklubb Lekplats för barn |
| Luftkonditionering | Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
Lägenheten 50M Praia Ponta Verde I Apto Moderno I Piscina I Garagem Maceió ligger i Maceiós strandområde, ungefär 11 minuters promenad från Centro Cultural Arte Pajuçara och 2 km från Memorial à República. WiFi och en parkering finns också i den här lägenheten.
Lägenheten har ett väldigt bra läge, nära Crafts Pavilion. Catedral Metropolitana de Maceió ligger 3 km från boendet. Närliggande attraktioner inkluderar Praca do Skate, i närheten av den här 45 m² stora lägenheten.
Lägenheten 50M Praia Ponta Verde I Apto Moderno I Piscina I Garagem har ett kök, perfekt för gästerna som vill laga sina egna måltider. Du kommer att befinna dig inom 10 minuters promenad från busshållplatsen Aeroporto. Detta boende ger också gästerna tillgång till ett fitnesscenter, så att de kan fokusera på sitt fysiska välbefinnande.
- Lokala sevärdheter
- Igreja Verbo da Vida489 km
- Crafts Pavilion290 km
- Pajucara-stranden1189 km
- Teotonio Vilela Memorial1464 km
- Piscinas Naturais Maceio1171 km
- Praia de Sete Coqueiros260 km
- Ponto de Embarque as Piscinas Naturais1185 km
- Pajucara skatepark412 km
- Pajuçaras naturliga pooler1716 km
- Teatro Gustavo Leite2109 km
- Flygplatser
- Maceio/Zumbi dos Palmares internationell flygplats26 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Parkering
- 24-timmars reception
- VIP-incheckning/-utcheckning
- Inga husdjur
- Säkerhet
- Privat strand
- Rökdetektorer
- Brandsläckare
Mat och drycker
- Picknickområde/bord
Aktiviteter och avkoppling
- Oändlighetspool
- Strand
- Strandparasoll
- Solsängar
- Solterass
- Fitnesscenter
- Pool med utsikt
- Grunda delen
På rummet
- Luftkonditionering
- Minibar
- Terrass
- Trädgårdsmöbler
- Tvättmaskin
- LCD-TV
- Lekplats för barn
- Barnklubb
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Vilka är de mest populära sevärdheterna i närheten av lägenheten 50M Praia Ponta Verde I Apto Moderno I Piscina I Garagem?
Crafts Pavilion samt Praca do Skate är några av de sevärdheter som ligger i närheten av lägenheten 50M Praia Ponta Verde I Apto Moderno I Piscina I Garagem. - ❓
Hur många gäster kan bo i lägenheten 50M Praia Ponta Verde I Apto Moderno I Piscina I Garagem?
Upp till 4 gäster kan bo i lägenheten 50M Praia Ponta Verde I Apto Moderno I Piscina I Garagem. - ❓
Har lägenheten 50M Praia Ponta Verde I Apto Moderno I Piscina I Garagem en pool på plats?
Lägenheten 50M Praia Ponta Verde I Apto Moderno I Piscina I Garagem har en pool.